FIFA je nedavno objavila da se na listi kažnjenih klubova koji nemaju pravo registracije novih igrača nalaze Velež i Sloga iz Doboja, a sada je ista sudbina zadesila i Sarajevo.
Navodi se da je klubu s Koševa zabranjeno registrovanje novih igrača u naredna tri prijelazna roka.
Bordo tim sada mora tražiti rješenje da se suspenzija što prije ukine, kako bi kvalitetno odradili ljetni prijelazni rok pred europske izazove i novu sezonu WWin lige BiH. Šta su razlozi kazne zasad nije poznato.
Da li je bordo klub izgubio spor sa nekim od fudbalera pred FIFA-om ili se radi o nečem drugom, ostaje da se vidi u narednom periodu.