ponedjeljak, 22. lipnja 2026.

SAOPŠTENJE FS BIH: Čelik dobio licencu za WWin ligu, BSK i Leotar odbijeni!

Prvostepena komisija za licenciranje klubova FS BiH održala je sjednicu u vezi sa vanrednom primjenom sistema licenciranja za ulazak klubova iz nižeg ranga u elitu za sezonu 2026/27, a odluke su itekako uzdrmale domaći fudbal.

Epilog sjednice oko tri kluba koja su aplicirala izgleda ovako:

  • NK „Čelik“ ZenicaIZDATA LICENCA! Zeničani su osvojili Prvu ligu FBiH i nakon ove odluke se i zvanično vraćaju u Premijer ligu BiH.

  • FK „BSK“ Banja LukaODBIJENA LICENCA! Iako je BSK završio na prvom mjestu Prve lige RS, ostaje bez elite.

  • FK „Leotar“ TrebinjeODBIJENA LICENCA! Trebinjci su završili kao treći u RS-u, ali nisu prošli komisiju.

Šta ovo znači za sastav lige?

Pošto su BSK i Leotar bili jedini iz RS-a koji su uopšte aplicirali za viši rang, njihovo odbijanje otvara opciju da Posušje ili Rudar zadrže premijerligaški status i opstanu za zelenim stolom! Protiv ovih odluka klubovi imaju pravo žalbe Drugostepenoj komisiji u roku od 8 dana.




U PRODAJI SEZONSKE ULAZNICE 2026/27: „Ti si mi u duši!“

 Fudbalski klub Sarajevo zvanično je lansirao kampanju za sezonske ulaznice za predstojeću sezonu 2026/27 . Pod sloganom "Ti si mi u du...